Správná bazénová chemie

Používání správné chemie do bazénu docílíme opravdu čisté vody bez různých zelených organismů a podobně. Začít bychom měli s úpravou pH vody.

Správná bazénová chemie

Úprava pH

Mít vlastní bazén je rozhodně velké plus, kdy nám skutečně pomůže si parádně užít letních dnů. Stačí třeba vyjít na zajedu a hned na nás čeká příjemně teplá voda. Ovšem o bazén je nutné pečovat, protože běžná stojatá voda podléhá nečistotám a začnou se v ní tvořit zelené organismy, čemuž my musíme zabránit. K tomu nám slouží speciálně vyvinutá bazénová chemie, ovšem nemůžeme do bazénu nasypat co vhodné a v jakém množství chceme.

plavání v bazénu

Ze všeho nejdříve bychom měli zjistit pH vody, upravit jej na hranici normálu a potom se posunout dále. Hodnotu zjistíme za pomocí testů, kterých je několik druhů, a proto záleží na Vašem výběru. Ideální hodnota pH se uvádí okolo 7,2. Pokud se někde v tomto rozmezí nepochybujeme, tak je zapotřebí použít přípravek na zvýšení či snížení. Správná hodnota také pomáhá k účinkům desinfekce a ostatní chemie, a proto ji rozhodně nesmíme podceňovat, aby správně fungovala. Tablety do bazénu zajistí postupné a přesné dávkování.

Chlórové přípravky

Následně musíme zajistit čistotu vody bez zelených organismů. Nejznámější desinfekční přípravek do bazénů je chlór, protože ten ke za dobrou cenu a svou práci odvádí naprosto skvěle. Takže se ve vodě nebudou šířit žádné sinice a bakterie, kdy bude hezky vidět až na dno. Přípravků je několik druhů, kdy na začátku sezóny, nebo v okamžiku, kdy je zapotřebí doplnit větší množství chlóru se používá nestabilizovaný přípravek, který se používá jen jednou.

čistá voda

Oproti tomu stabilizovaný chlór je určený pro dlouhodobé použití, aby látky bylo ve vodě stále ideální množství. Klasickým způsobem je koupit velké balení a z něj do vody dávat určité množství látky podle objemu vody v bazénu. Další možností jsou plováky, do kterých se dá tableta. Ta má charakteristickou vlastnost v tom, že se rozpouští pomalu, takže my se o nic nestaráme. Tento výrobek je naprosto běžné dostupný, takže se nemusíte obávat vysoké ceny. Tablet je několik druhů a velkostí.