Internetové bankovnictví aneb internetbanking

Prostřednictvím internetu se mnoho věcí stává jednoduššími. Mezi ně bezpochyby patří internetové bankovnictví, které právě díky internetu je možno využívat. I když zpočátku jeho přijetí bylo spíše ze strany klientů s mnoha otazníky. A především obavy, neboť přeci jen riziko nebezpečí bylo a stále je potenciální hrozbou. Avšak výhody převažují. A být obezřetní, to platí v dnešní době prakticky ve všem, tudíž nic převratného. Proč používat internetbanking?
 žena s kreditkou
 
Díky internetu možnost užívání non-stop
 
Internetbanking poskytují banky a rovněž i několik družstevních záložen. Díky internetu a internetovému bankovnictví máte neomezený přístup ke svému účtu. Nicméně nadále setrvává důkladná bezpečnost. Při využívání internetového bankovnictví je zásadní vstupovat pouze z velmi dobře zabezpečeného osobního počítače či notebooku, který má rovněž adekvátní antivirový program.
 
V rámci eliminace rizika je třeba měnit si pravidelně heslo. Nezapomínat na volbu tzv. silného hesla, tj. nedávat datum narození, jména příbuzných apod. Vždy po odhlášení z internetbankingu je vhodné zcela se odhlásit z internetu.
 
 
Výhody aneb pozitivní stránky internetbankingu
 
Mezi kladné stránky náleží snadná obsluha a dostupnost. Rovněž nižší poplatky. Nejste limitováni otevírací dobou apod. Potřebujete jen internet. Můžete se tak přihlásit do internetového bankovnictví kdykoliv a odkudkoliv. V dnešní době je reálné online sjednání i schůzky s bankovním makléřem apod. Vše je velmi pohodlné a můžete prakticky ovládat a uskutečnit nejen platební transakce z pohodlí domova.
 ruce a peníze
Prostřednictvím internetového bankovnictví lze rovněž měnit limity pro nastavení denní i měsíční operace na platební kartě, upravit či doplnit kontaktní informace, kontrolovat aktuální stav finanční hotovosti na účtu apod.
 
Jsou i instituce, které umožňují také prostřednictvím internetového bankovnictví správu investic. Především se tak mohou nakupovat podílové listy určitých podílových fondů, které konkrétní instituce má na svém portfoliu.

Internetové bankovnictví aneb internetbanking
4.1 (81.43%)14