Internetové bankovnictví aneb internetbanking

Prostřednictvím internetu se mnoho věcí stává jednoduššími. Mezi ně bezpochyby patří internetové bankovnictví, které právě díky internetu je možno využívat. I když zpočátku jeho přijetí bylo spíše ze strany klientů s mnoha otazníky. A především obavy, neboť přeci jen riziko nebezpečí bylo a stále je potenciální hrozbou. Avšak výhody převažují. A být obezřetní, to platí v dnešní době prakticky ve všem, tudíž nic převratného. Proč používat internetbanking?
 žena s kreditkou
 
Díky internetu možnost užívání non-stop
 
Internetbanking poskytují banky a rovněž i několik družstevních záložen. Díky internetu a internetovému bankovnictví máte neomezený přístup ke svému účtu. Nicméně nadále setrvává důkladná bezpečnost. Při využívání internetového bankovnictví je zásadní vstupovat pouze z velmi dobře zabezpečeného osobního počítače či notebooku, který má rovněž adekvátní antivirový program.
 
V rámci eliminace rizika je třeba měnit si pravidelně heslo. Nezapomínat na volbu tzv. silného hesla, tj. nedávat datum narození, jména příbuzných apod. Vždy po odhlášení z internetbankingu je vhodné zcela se odhlásit z internetu.
 
 
Výhody aneb pozitivní stránky internetbankingu
 
Mezi kladné stránky náleží snadná obsluha a dostupnost. Rovněž nižší poplatky. Nejste limitováni otevírací dobou apod. Potřebujete jen internet. Můžete se tak přihlásit do internetového bankovnictví kdykoliv a odkudkoliv. V dnešní době je reálné online sjednání i schůzky s bankovním makléřem apod. Vše je velmi pohodlné a můžete prakticky ovládat a uskutečnit nejen platební transakce z pohodlí domova.
 ruce a peníze
Prostřednictvím internetového bankovnictví lze rovněž měnit limity pro nastavení denní i měsíční operace na platební kartě, upravit či doplnit kontaktní informace, kontrolovat aktuální stav finanční hotovosti na účtu apod.
 
Jsou i instituce, které umožňují také prostřednictvím internetového bankovnictví správu investic. Především se tak mohou nakupovat podílové listy určitých podílových fondů, které konkrétní instituce má na svém portfoliu.