Stavba betonového plotu Montáž MPC je jedna z možností, jak ohraničit pozemek jednoduše, rychle a přitom vkusně. Domníváte se, že by škaredé betonové bloky mohly být vhodné leda tak kolem nějaké fabriky, a nikoli podél zahrady domovní zástavby? Pak se rozhlédněte na Internetu a zjistíte, jak zajímavá řešení již vznikla, s nimiž se lidé velmi rádi pochlubí.
Dřevo + beton = zajímavá kombinace dvou přírodních materiálů, i když je beton jen směsí pojiva s pískem. Betonové prefabrikáty však nejsou jen holé šedé desky, odlévají se do tvarových forem a povrch připomíná různé materiály, např. kámen lámaný, štípaný, kamenné kvádry, valouny atp. Betonové desky i sloupky se také barví do různých odstínů, ale co je podstatné, lze je dobře doplnit dřevěným masivem a vytvořit zajímavý architektonický celek.
Pokud se k tomuto řešení rozhodnete, stačí pokládat jednu nebo dvě řady desek na zemský povrch a ty pak osadit dřevěnými latěmi. Možností, jak latě na plot umístit, je více, mohou být orientovány ve vodorovném i svislém směru, možné je i pokládání našikmo pod úhlem 45 stupňů. Vodorovné latě bývají často pokládány částečně přes sebe, mírně zkosené, což vytvoří velmi efektní dojem.
V praxi se velmi osvědčila barva betonu světle šedá nebo krémová, barva dřeva naopak výraznější a kontrastní, např. lazura v odstínu třešně nebo teak. Výsledek vás příjemně překvapí i tam, kde plánujete na okraji pozemku výsadbu okrasných dřevin, vytvoření travnaté plochy, vysazená částečného či úplného živého plotu, který se s betonovým oplocením dobře „opticky“ snese.
Pokud si na samotnou výstavbu netroufáte a schází vám patřičné zkušenosti, je možné se obrátit na firmy, které nabízí kromě dodávky materiálu i výstavbu na klíč. Na zvážení je to také z toho důvodu, že jsou jednotlivé betonové ploché panely velmi těžké, a práce již ve větších výškách v některých případech vyžaduje nasazení technických prostředků, např. kladky nebo mobilního jeřábu.