Které produkty pečující kosmetiky by neměly chybět v koupelně každé ženy?


Obličej

 
 
·         Micelární voda– tak se říká malému zázraku, který si ženskou přízeň získal již před nějakou dobou. Obsahuje micely, které nejen nasávají nečistoty z hloubky pleti, ale také perfektně odlíčí jak oči, tak pleť nebo rty a dekolt. Odlíčení je základ a rozhodně bychom na něj neměli zapomínat. Micelární voda se používá jak večer, tak ráno, protože z nás smyje po ránu nečistoty, které se na nás přes noc nalepily, a dodá nám osvěžující pocit.
·         Čistící gelnebo peeling – po odlíčení je dobré pleť vyčistit produktem, který čistí ještě více hloubkově, použít můžeme buď čistící gel nebo peeling. Z pleti dostane všechny nečistoty, ke kterým se micely nedostaly. Opět má většinou osvěžující až mentolový nádech, ale používá se jen večer. Pleť není nutné takto hloubkově čistit každý den, i když jí to neuškodí, přesto stačí vyčistit 2x-3x do týdne. Čistící gel je hladší, a peeling obsahuje pískovité části, které tvář krásně promasírují. Je jen na vás, která varianta vám bude nejvíce vyhovovat.
·         Pleťová maska– považuje se za nejen velice účinně čistící, ale také velmi relaxující produkt. Aplikují se obvykle jednou do týdne, pokud chceme, můžeme i vícekrát, ale není to nezbytně nutné. Vyrábějí se krémové, nebo již ve tvaru obličeje, které jen na tvář přiložíme. Masky vybíráme, stejně jako všechny produkty, podle stavu naší pleti a aby nám spíše neuškodila. Na mastnou pleť si nekoupíme masku vyrobenou pro velmi suchou pleť.
·         Krém– a beauty proceduru zakončíme krémem, který nám pleť krásně zvláční. Například noční krém nanášíme večer, který se přes noc vstřebá, a po ránu je naše pleť krásně vláčná a hebká. Denní krém nanášíme ráno po vyčištění pleti, ten zajišťuje její ochranu a hebkost po celý den.
 
 krém a ručník.jpg

Vlasy

 
 
·         Správný šampon a kondicionér – asi základní výbava vlasové kosmetiky, kterou máme doma každá. Je nám ale k ničemu, pokud své vlasy neznáme. Musíme nejprve zjistit, který druh šamponu nám bude vyhovovat a bude mít na ně pozitivní účinky.
·         Maska na vlasy– stejně jako pleťová maska, ani vlasová není vhodná používat každý den, opět bychom ji měli aplikovat jednou týdně, v případě, že ji budeme používat častěji, může vlasům spíše uškodit a vysušovat je. Nejlepší je, vybrat si masku od stejné řady jako šampon a kondicionér, není to ale nezbytně nutné.
·         Další péče – po umytí vlasů je vhodné nanést olejíček, či nějakou jinou péči proti roztřepeným konečkům nebo na podporu růstu.
 
levandulové produkty.jpg 

Tělo

 
 
·         Tělové mlékonebo máslo – ať už do sprchy nebo na suchou pokožku, neměli bychom zapomínat, že také naše pokožka potřebuje hydrataci. Použití tělového mléka je vhodné každý večer po koupání. Působí proti vysušování pokožky, aby zůstala hebká a vláčná. Zároveň v určité míře zabraňuje vzniku celulitidy.
·         Deodorant– produkt, který bychom měly nosit neustále u sebe, převážně v těchto horkých dnech, kdy se potíme ve větší míře než normálně. Je zároveň vhodný ráno a večer jako prevence proti pocení.
·         Tělový peeling – stejně jako pleť, i tělo potřebuje jednou za čas vyčistit více než sprchovým gelem. Aplikuje se stejným způsobem, jako peeling pleťový. Pokožku čistíme nejlépe jednou týdně.