Vltavu sjedou i začátečníci

Pokud máte obavy z faktu, že jste na vodě nikdy nebyli, můžete být klidní. Bez obav s sebou vezměte i potomky, pokud je jim už alespoň šest let. Otrlí vodáci mívají v lodích často i svoje psí miláčky, kteří už jsou v tomto směru profesionálové.

vodák na jezeře

Jak tedy začít plánovat?

Nejjednodušší je, vyhledat na internetu portál týkající se vodáctví na Vltavě.

Zde také můžete najít mapu jezů a kempů na této řece. Jako první krok, je pro vás nejdůležitější zajistit nocleh. Máte na výběr pronájmy chatek, stanů, ubytoven, i penzionů, ale spát v kempech můžete i ve vlastních stanech, či jen tak pod širákem za mírný poplatek.

Pokud chcete chatky, či ubytovnu, neotálejte s objednávkou. Většina jich je zamluvená dokonce už půl roku předem.

Lehce dostupná je na internetu i trasa řeky s jezy a kilometry, přepočtené na hodiny plavby.

Z ní lehce odhadnete vaše síly a možnosti. Počítejte ale vždy s mírnými zdrženími, které vás na řece potkají. Jsou to například plovoucí bary, nebo potřeba zakotvení v kempech ohledně jídla, či toalet.  Pro začátečníky a rodiny s dětmi jsou k plavbě doporučovány stabilní gumové rafty, k jejichž výbavě patří i barely na náhradní oblečení, pádla a vesty. Nemusíte se obávat toho, co se stane, když nedorazíte na učené místo.
táborák v kempu

Řeku lemuje nespočet kempů s půjčovnami raftů, které spolupracují. Běžně převážejí nejenom lodě a rafty, ale i vodáky do míst, odkud vyrazili na plavbu, a kde většinou parkují auta. Tyto služby zde fungují perfektně.

Vezměte v úvahu, že život na řece i v kempech je poměrně aktivní, a to i v nočních hodinách. Je třeba se na tuto skutečnost připravit, ale možná budete příjemně překvapeni vstřícností personálu v zařízeních kolem Vltavy, a kamarádským chováním ostatních vodáků. V neposlední řadě je třeba zmínit i nádhernou přírodu kolem čisté a průzračné řeky.Článek Sponzorováno Najděte něco pro každého v naší kolekci barevných, jasných a stylových ponožek. Kupujte jednotlivě nebo v balíčcích, abyste si přidali barvu sock šuplík!

Takže Ahoj na Vltavě!