Moderní technologie a senioři

Počítačová gramotnost je dnes považována za samozřejmost. S počítačem umí dobře zacházet už i malé děti. Přesto jsou lidé, kteří moderním technologiím zatím nepřišli na chuť.

Řeč je samozřejmě o starších lidech. V tomto ohledu určitě nelze nějak paušalizovat. Je celá řada lidí, kterým je padesát, jsou tedy poměrně dost mladí na to, aby to s myší a klávesnicí zvládli a jsou naprosto v tomto ohledu nepoužitelní, a naopak jsou staří lidé, kteří mají přes osmdesát let a svižně si chatují a píšou na blog.

klávesnice

Každopádně kvantitativně vzato, počítačově negramotných padesátníků bude poměrově jistě méně než počítačově negramotných sedmdesátníků a výš.

S moderními technologiemi je to určitě jako se vzděláním. Starému člověku mohou jen prospět. Tak jako je žádoucí vzdělávání a univerzity třetího věku, je žádoucí, aby se staří lidé učili ovládat počítače. Je celá řada počítačových kurzů, které jsou určeny právě pro seniory.

myš

Užitečné v každém věku

V čem mohou technologie seniorůmposloužit?
1.      Zdroj informací. Senioři mají dost volného času a díky kvalitnímu zdravotnictví jsou celkem v dobré formě, proto často jezdí na výlety, nebo navštěvují kulturní akce. Všichni víme, jak vzácný je internet zdrojem informací.

2.      Komunikace. Děti a vnoučata se v současné době rozprchnou doslova do celého světa. Jak zůstat v kontaktu? Rozhodně to bude snadnější s e-mailem nebo skypem.

3.      Nové kontakty.Internet přináší potenciál nových kontaktů. Mnozí lidé se seznámili právě prostřednictvím internetu. Mnozí lidé si zde našli nové přátele.

4.      Zábava. Možná tomu nemusíte věřit, ale senioři jsou velmi plodnými autory blogů a jejich úspěšnost je mimořádná. Mnoho lidí zajímají příběhy dávno minulé. V tomto ohledu rozhodně mají staří lidé hodně co nabídnout.Nabídka oblíbených dámských náhrdelníků, jako jsou přívěsky, chokery a chain necklace. Nakupujte šperky z různých kovů a drahých kamenů pro každou příležitost

počítač

5.      Nové příležitosti.Mnozí staří lidé mají zájem brigádně pracovat. Někomu postačí pár dní v měsíci, někdo stojí o pravidelnou každodenní brigádu. Kde jinde než na internetu najít nové příležitosti?