Když musíme uklidit velmi rychle

Doma je vše „vzhůru nohama“ a návštěva už skoro klepe na dveře! A my nad tím (nejlépe ještě v pyžamech) bezradně stojíme. Jen klid, pokud máme alespoň hodinku, určitě to zvládneme. Nasadíme „rychlý způsob úklidu“!

napořádek na stole

Začneme chodbou

Zde návštěvu uvítáme, takže tady musí být vše srovnáno a uklizeno. Žádná špinavá obuv! Nechceme přece zkazit první dojem. Vyluxujeme nebo vytřeme podlahu. Postaráme se o příjemnou vůni.

 

Toaleta a koupelna

Je hodně pravděpodobné, že návštěva zajde nejdříve po dlouhé cestě sem. Toaletní mísa a umyvadlo musí být čisté, do mísy nalijeme trochu voňavého čistícího prostředku. Postaráme se o doplnění toaletního papíru a čistých ručníků. Nikde žádné špinavé povalující se prádlo! To dáme do koše či rovnou do pračky.

 

Pokračujeme kuchyní

Tou návštěva většinou projde, někdy se zde s námi i usadí. Nesmí jí „praštit“ do očí špinavé nádobí, drobky od snídaně na stole, upatlaná linka nebo dokonce zbytky včerejší večeře připálené na sporáku! Nádobí umyjeme nebo schováme do myčky. Všechny věci uložíme do skříněk a šuplíků. Otřeme linku, stůl. Vyluxujeme či vytřeme.

bordel v kuchyni

Obývací pokoj

V této místnosti návštěvy usazujeme nejčastěji. Co se dá srovnat nebo uklidit, to srovnáme a uklidíme. Hlavně křesla, přehozy, deky a polštáře. Utřeme stolek, aby byl čistý na pohoštění. Opět vytřeme či vysajeme. Návštěva by neměla chodit po koberci s drobečky jídla či chlupy našich zvířátek. Vyvětráme. Příjemnou atmosféru a vůni můžeme vykouzlit pomocí vhodné vonné svíčky.

 

Tak a je to hotovo. Stačí chvilka a je to mnohem lepší, že! Nezapomeneme zkontrolovat děti a naše zvířecí kamarády, jestli nám při úklidu něčím „nepomohli“. To rozhodně není od věci, někdy jsou aktivní a „šikovní“ opravdu v nevhodnou dobu. A při uvítání si necháme nevhodné poznámky o tom, jaký máme doma nepořádek. A ať se raději návštěvníci moc nerozhlíží! V klidu se jim věnujeme. Nepřijeli na kontrolu, ale na návštěvu!