Jak vybírat obklady, a který materiál se vám vyplatí nejvíce?

Dlažba dokáže udělat opravdu hodně, pokud je správně zvolená. Obklady nejčastěji volíme do koupelen, ale i kuchyní, samozřejmostí jsou venkovní obklady.

Jak vybírat obklady, a který materiál se vám vyplatí nejvíce?

Obkladového materiálu je opravdu velká spousta, při výběru obkladů je ale nutné položit si základní otázku. Kam dlažbu potřebujete položit a jak moc je místo zatěžováno? Od toho se samozřejmě dále odvíjí i samotný výběr, protože jednotlivé materiály se od sebe liší a mají i různé vlastnosti. To co ocení v koupelně, se vám nemusí líbit v jiných místnostech a podobně. Samostatnou kapitolou jsou potom venkovní obklady, protože ty budou nejvíce namáhány a zatěžovány, nehledě na to, že je nutné počítat s nejrůznějšími vlivy počasí.

pexels-photo-342800

Kámen je dobrou volbou, proč?

Jestliže přemýšlíte, který materiál je vhodný, jak do interiérů, tak i do exteriérů, pak věřte, že přírodní kámen. Tento materiál nemá v podstatě žádné nevýhody, jenom vás může zarazit jeho pořizovací cena, která je oproti jiným materiálům opravdu o něco vyšší. Určitě se vám tento krok ale velmi vyplatí, kámen má totiž neuvěřitelně dlouhou životnost, delší, než všechny jiné materiály. Pro představu, když si pořídíte kamenné obklady a je jedno, zda to bude do interiéru nebo exteriéru, budou je moci ve stejné podobě využívat ještě vaše děti. Opravdu vydrží dlouhé roky a to bez větších známek opotřebování.

Je samozřejmě hned několik druhů kamenných obkladů, vybírat máte z čeho a každý druh může mít trošku jiné vlastnosti. Kámen se dnes hodí úplně všude i do těch nejmodernějších domácností, na zahrady ale i chalupy nebo jiné prostory. Skvěle se kombinuje, a protože jde o přírodní materiál, nejlépe si bude rozumět s dalšími přírodními materiály.

pexels-photo-259588

Venkovní obklady

Vybrat si obklady na zahradu, na cestičky či na samotnou fasádu, může být problém. Cokoliv, co se nachází venku, musí být dostatečně odolné, protože počasí se neptá. V případě, že zvolíte kamenný venkovní obklad, budete mít ale vyhráno. Kámen je totiž odolný vůči vlivům počasí, zvládne letní vedra i zimní mrazy, nevadí mu déšť ani sníh a odolá i žáru. Navíc se může zatěžovat, hodí se tedy na budování chodníčků a cestiček v zahradě. V případě, že kámen chcete využít na fasádu, také neuděláte chybu. Jen je třeba počítat s jeho vyšší hmotností.

Alternativou a samozřejmě zejména levnější variantou jsou potom umělé kamenné obklady.