Jak si vybrat pánský oblek?

                Nejen pokud se pohybujete v obchodním prostředí, je důležité, abyste měli váš šatník dobře připravený. Špatně zvolené formální oblečení může rychle zabít nadějné jednání s obchodním partnerem, nebo pracovní pohovor.
                Chápeme, že nákup vašeho obleku může být stresující. Neboť ve světě obleků se lze velice rychle ztratit. Pokusím se vás však provést výběrem obleku tak, abyste mohli co nejlépe své peníze zúročit.
společenský oblek
                První dva obleky ve vašem šatníku by měly nést barvy námořnické modři a šedé. Přičemž se doporučuje začínat šedou.
                Pokud jde o tkaniny, vlna, nebo směs vlny a hedvábí je vsázkou na jistotu, které poděkujete v každém ročním období. Černý oblek, navzdory tomu co jste si nejspíše dosud mysleli, je vyhrazen například pro koktejlové party, nebo pohřby. Dobrý oblek by měl být prodyšný. Měl by pomáhat udržovat tělo ve standartní teplotě a neměl by zachytávat teplo.
                Nepopiratelně nejdůležitějším faktorem při výběru obleku jevhodná velikost. Až příliš často se můžete setkat s pytlovými nohavicemi a volnou látkou v podpaží. Ve velkém, nepasujícím obleku následně vypadáte tlustější a částečně komicky. Pokud si nemůžete dovolit oblek na míru, nechte si alespoň kritická místa upravit krejčím, máte-li o nich nejmenší pochybnosti.
úprava kravaty
                Ramenní švy by nikdy neměly přesahovat vaše skutečné ramena. Také se vyvarujte přebytečných vycpávek v ramenou – ty byly módní několik let nazpět.
                Počet knoflíků na saku je jedním z nejdůležitějších detailů, o kterých byste se měli rozhodnout již na začátku nákupu. Z 90% je dvouknoflíkový oblek správnou volbou – klasický výběr, který na nikom nebude vypadat špatně. Na štíhlejší postavě však často jednoknoflíkové obleky sedí lépe.
                Jeden z nejjednodušších způsobů, jak váš oblek oživit, přidat mu na osobnosti, je výměna knoflíků. Jestliže se však obáváte správnosti vašeho výběru, nechte si poradit.