Ubytování v Českých Budějovicích pro turisty, cyklisty, vodáky či rodiny s dětmi

Cyklisté – pro cykloturisty představuje ubytování v penzionu v Českých Budějovicích Penzionurudolfa.cz obrovskou výzvu. Máte celou řadu možností, kam se vydat na kole po značených cyklotrasách i mimo ně, po silničních tazích či turisticky značených pěšinách. Lákavé je zejména Třeboňsko, Třeboňská pánev posetá rybníky, vhodná i pro začínající či méně zdatné cyklisty. A dále Českokrumlovsko a Blanský les pro milovníky romantických, dalekých výhledů a rozmanité krajiny podél Vltavy, anebo Novohradské hory, které oba krajinné celky Blanského lesa a Třeboňska navzájem propojují.

České Budějovice

Rodiny s dětmi – ani tito návštěvníci se tu nebudou nudit, malým dětem jistě uděláte radost, zavítáte-li s nimi do Zoologické zahrady Ohrada na břehu Munického rybníka u Hluboké nad Vltavou. Samozřejmě můžete s dětmi navštívit samotný novogotický zámek s anglickým parkem a skleníkem.

V sousedství parku Stromovka, od Jiráskova nábřeží, byste mohli využít In-line stezku podél Vltavy, která v délce téměř deseti kilometrů směřuje pod skalisko hlubockého zámku. Dětem by se mohl líbit výlet na rozhlednu na Kleti, na přehradu Římov nebo k přehradě Lipno. Velmi působivá je i stezka podél Čertových proudů u Loučovic, doplněná za slunečného počasí o výstup na vrchol Luč nad Čertovou stěnou.

zámek Hluboká nad Vltavou

Vodáci – penzion v Českých Budějovicích se může proměnit v závěrečný bod vodácké výpravy po Vltavě z Vyššího Brodu přes Rožmberk nad Vltavou, Český Krumlov, klášter Zlatá koruna a zříceninu hradu Dívčí Kámen. Co jméno, to pojem, a České Budějovice byste z vaší trasy rozhodně neměli vynechávat. V penzionu si navíc dopřejete maximální pohodlí, případně wellness procedury a samozřejmě tu máte potřebné soukromí a božský klid, který nelze očekávat v žádném vodáckém kempu. Vltava je totiž natolik pro vodáky atraktivní, že je tu v létě neustále plno.