Na klimakterium se neumírá

To je dobrá zpráva a od té se musíme tak trochu odrazit. A stejně jako se zvládla první menstruace, těhotenství a porod, tak se zvládne i toto období. Není to sice nic příjemného, hlavně když si to žena spojí ještě v myšlenkách, že prakticky je stará a její životní dráha končí, což je úplný nesmysl. Jenom proto, že teď bude procházet poslední složitou etapou, to neznamená, že se vše kolem hroutí. https://www.auria.cz/klimakterium-jako-dalsi-krok-v-zivote-zeny zajímavě popisuje nejen příznaky, ale také praktické rady, kterých není nikdy dostatek. Důležité je, si uvědomit, že to není žádná nemoc a tak se ani tak nemusíme cítit, natož se tak chovat. Navíc ubývající estrogen dokáže spustit svoje příznaky, že to mnoho žen ani neostřehne, přichází záludně a pomalu. Mnohdy to ani ženské pokolení spolu nespojuje.
žena na túře
Příznaky jsou zde:

–          Sucho na sliznicích. Oční víčka začnou pobolívat a tak máme pocit, jakoby za nimi byl ukrytý nějaký písek. Hormonální změny vedou k tomu, že není dostatečné zvlhčení sliznice. Ale to stejné platí u hltanu, nosu, ale ani pochva nezůstane bez odezvy.
relaxace ženy

–          To je zase nálada. Ty jo, co to je, pláč střídá radost, skleslost, depresi atd. Hotový blázinec v našem organismu. Přesto různým psychickým potížím během přechodu lze předejít, když je začneme chápat a zkrátka akceptovat i to, že je to přirozený proces stárnutí.

–          Fuj to je mi najednou horko a ještě se červenám, co si kdo pomyslí. No pokud s námi někdo nemluvil na příliš intimní úrovni, tak to bude dobré, jinak vás zařadí pod škatulku, že jste příliš stydlivá. Ovšem v dnešní době se již tak otevřeně mluví o těchto problémech, že to již nikdo neřeší. Ovšem návaly samy o sobě nejsou nic příjemného. Náhlý pocit tepla v horní části těla, nejvíce v obličeji nebo na krku a dekoltu. Dokonce se projeví nepříjemné pocení.
tři přítelkyně

–          Mohou nastat i metabolické změny. Zvýší se cholesterol, hrozí nebezpečí osteoporózy, infarktu, mozkovým příhody, ale i diabetu. Ovšem pravidelné lékařské prohlídky si poradí a všemu se dá nakonec předejít a toto období projít bez větší újmy a naopak si ho pěkně užít.

Na klimakterium se neumírá
4.4 (88%)5