Na klimakterium se neumírá

To je dobrá zpráva a od té se musíme tak trochu odrazit. A stejně jako se zvládla první menstruace, těhotenství a porod, tak se zvládne i toto období. Není to sice nic příjemného, hlavně když si to žena spojí ještě v myšlenkách, že prakticky je stará a její životní dráha končí, což je úplný nesmysl. Jenom proto, že teď bude procházet poslední složitou etapou, to neznamená, že se vše kolem hroutí. zajímavě popisuje nejen příznaky, ale také praktické rady, kterých není nikdy dostatek. Důležité je, si uvědomit, že to není žádná nemoc a tak se ani tak nemusíme cítit, natož se tak chovat. Navíc ubývající estrogen dokáže spustit svoje příznaky, že to mnoho žen ani neostřehne, přichází záludně a pomalu. Mnohdy to ani ženské pokolení spolu nespojuje.
žena na túře
Příznaky jsou zde:
Sucho na sliznicích. Oční víčka začnou pobolívat a tak máme pocit, jakoby za nimi byl ukrytý nějaký písek. Hormonální změny vedou k tomu, že není dostatečné zvlhčení sliznice. Ale to stejné platí u hltanu, nosu, ale ani pochva nezůstane bez odezvy.
relaxace ženy
– To je zase nálada. Ty jo, co to je, pláč střídá radost, skleslost, depresi atd. Hotový blázinec v našem organismu. Přesto různým psychickým potížím během přechodu lze předejít, když je začneme chápat a zkrátka akceptovat i to, že je to přirozený proces stárnutí.
– Fuj to je mi najednou horko a ještě se červenám, co si kdo pomyslí. No pokud s námi někdo nemluvil na příliš intimní úrovni, tak to bude dobré, jinak vás zařadí pod škatulku, že jste příliš stydlivá. Ovšem v dnešní době se již tak otevřeně mluví o těchto problémech, že to již nikdo neřeší. Ovšem návaly samy o sobě nejsou nic příjemného. Náhlý pocit tepla v horní části těla, nejvíce v obličeji nebo na krku a dekoltu. Dokonce se projeví nepříjemné pocení.
tři přítelkyně
– Mohou nastat i metabolické změny. Zvýší se cholesterol, hrozí nebezpečí osteoporózy, infarktu, mozkovým příhody, ale i diabetu. Ovšem pravidelné lékařské prohlídky si poradí a všemu se dá nakonec předejít a toto období projít bez větší újmy a naopak si ho pěkně užít.