Kouzelný matcha prášek a jeho využití

Matcha je sušená dužina z lístků čajovníku, při jejímž sklizení dochází k drcení na prášek. Pochází z Japonska a není do něj přidáno vůbec nic. Jedná se tedy o 100 % zelený čaj. S tímto zázrakem se v České republice skvěle obchoduje. Získala dokonce ohodnocení Produkt roku, a to už třikrát po sobě. Nejvíce se prodává ve zdravých výživách jako čaj. Můžou Vám jí ale nabídnout i v kavárnách jako kávu nebo přísadu v dortu. Její využití nezná hranic, můžete ji přidat téměř do čehokoliv. Do smoothie, vody, kaše.
prášek matcha
Zelený čaj se obecně doporučuje při hubnutí a snížení cholesterolu. Také se s ním můžeme mírně ochránit před onemocněním srdce a má antioxidační účinky. Tenhle zelený prášek je svou čistotou vyhlášený a k tomu má další benefity:
·         Zlepšuje paměť
·         Podporuje ke zrychlení organismu
·         Má pozitivní vliv na střeva
·         Dodává energii
·         Přináší dostatek vitamínů a minerálů
Významnou složkou je také L-theanin, který může přinášet pocit vnitřní pohody a klidu. Tato aminokyselina tělu dodá pocit relaxace. Prý se tohoto požitku dočkáte již po 15 minutách po vypití nápoje.
Další skvělou složkou je chlorofyl. Ten napomáhá detoxikaci těla a zbavuje ho těžkých kovů a nežádoucích látek, které naše tělo pomalu, ale jistě ničí.
matcha prášek
I tento zelený nápoj obsahuje kofein, takže může nahradit i Vaši každodenní kávu ve zdravější verzi.
Já si matchu dopřávám každý den v podobě studeného nápoje. Dělám to tak půl roku a musím přiznat, že jsem od té doby nebyla nemocná. A to bohužel na různé záněty trpím. Dochucuji si jí citrónovou a bezovou šťávou, tak mi chutná nejvíce. Dokonce získala i mnoho ocenění a certifikátů, jako například FSC a prošel i kontrolou SZPI (Státní potravinářské a zemědělské inspekce).
Teď už je každodenní součástí mého jídelníčku a nevyměnila bych za nic. Pokud přemýšlíte nad koupí, tak určitě doporučuji minimálně vyzkoušet!