Jak se nosí pánské kraťasy?

Co se týká formálních setkání a pracovních oděvů, etiketa pánům zakazuje nosit oblečení, které odhaluje lýtka. Zatímco dámy si do společnosti bez obav mohou vzít sukně i kraťasové kalhoty, pánům je to obvykle zakázáno pravidly dress codu. Pánské kraťasy se tedy hodí spíše k volnočasovým aktivitám, jako je posezení s přáteli, výlety, sportovní akce nebo třeba nákupy.
muž s kufrem

Při volbě kraťasů je důležitá jejich délka. Ta by měla sahat asi dva až tři centimetry nad kolena, jinak by pánové mohli působit nevhodně až vulgárně. Důležitý je také střih, který pomáhá řešit nedostatky při jejich nošení. Pánům s úzkými nohami opticky pomůžou kraťasy s lemem nebo jiným přidaným prvkem, který odpoutá pozornost od dolní části těla. K silnějším nohám se musí naopak volit jednoduchý styl. Na výběr je také spousta vzorů, materiálů a barev. Na pláž či posezení s přáteli u piva se mohou volit divočejčí vzory, pro elegantnější vzhled se hodí jednobarevné kalhoty. V létě je také nutné věnovat pozornost typu materiálu – čím prodyšnější, tím příjemněji v něm v parných dnech bude.

A s čím kombinovat? Především jsou zakázané okem viditelné ponožky – dnes už je to absolutně nevkusné. Pokud do bot pánové ponožky potřebují, volí kotníkové. Boty se hodí téměř jakékoli, kromě zimních typů, takže se hodí tenisky, sandály i žabky. Sázkou na jistotu je kombinace s polokošilí, která může a nemusí být zastrčená za pasem.
asijský školáček

A jaké šortky jsou letos trendy? Pro sportovní a jiné neformální aktivity se hodí teplákové kraťasy, které zaručují velkou míru pohodlí. Klasikou je denim, který vzhledu dodává na stylu. Nohavice by tady měly být tak akorát, ani příliš těsné ani moc volné. Dalším typem jsou klasické šortky, které působí více formálně. Hodí se k nim blejzr a obyčejné tričko, klidně i s výstřednějším vzorem. Letos se nosí i různé vzory, které se hodí na ty nejmíň formální akce, protože jsou značně výstřední. Je nutné to ale se vzory nepřehnat, takže se hodí spíše jednobarevné triko. Vzor by se nikdy neměl objevovat na obojím.