JAK SE OBLÉCT DO DIVADLA?

Mnoho lidí v současné době rádo navštěvuje divadelní představení. Avšak téměř každý před příchodem do divadla zvažuje co si obléct na sebe, především ženy zvažují co si obléknout, zda něco velmi formálního či je do divadla vhodné neformální oblečení, rifle, košile, společenské kalhoty či šaty? Muži také zajisté zvažují co si na sebe obléct do divadla, zda rifle a tričko či rifle a košili nebo oblek? Jedná se o otázku, kterou si pokládá snad každý, i když spíše mladší člověk, vzhledem k tomu, že starší lidé by nikdy nešli do divadla v nespolečenském oblečení. A je tedy nevhodné jít do divadla
v jeans a triku? A jak se rozhodnout kdy jít v riflích a kdy ne?
prázdné divadelní hlediště 
V současné době není nic neobvyklého, že v divadle potkáme někoho oblečeného v tričku a jeans, avšak i přesto většinou muži do divadla nosí oblek případně společenské kalhoty a košil bez saka a ženy nosí šaty případně společenské kalhoty a košili či halenku. Do určitých typů divadla není vhodné v žádném případě chodit v neformálním oblečení. Např. Státní Opera v Praze, do Státní Opery v Praze je zajisté vhodné vždy jít v obleku muži a ženy např.
v šatech. V divadlech tohoto rozměru není vhodné obléknout se do riflí a trička.
silueta tanečnice 
A kdy je tedy vhodné obléci si do divadla rifle a tričko. Nepsaným pravidlem je, že na odpolední představení je možné jít v jeans a triku (lepší košili), to platí pro může i ženy, avšak na večerní představení je přinejmenším zvolit společenské oblečení, ale když půjdete na večerní přestavení v jeans a tričku určitě nebudete jediný, ale je na Vašem zvážení, zda se bude na akci tohoto typu cítit pohodlně v nespolečenském oblečení, již vzhledem k pohledům ostatních návštěvníků, kteří budou oblečení ve společenském oblečení, ale pokud Vám nevadí, že někteří návštěvníci budou na Vás koukat „skrz prsty“ jděte do divadla v čem Vám je pohodlně a hlavně si užijte divadelní představení, vždyť to je důvod proč jste do divadla šli, nebo ne?

4.1/5 - (9 votes)