Finanční rady pro páry

Jak už je každému z nás známo, společné bydlení je vážným tématem pro všechny, kteří se rozhodnou pro partnerské soužití. Bohužel jsou finance právě to, na čem drtivá většina párů ztroskotá. Je tedy dobré si předem všechno dobře promyslet a promluvit si o společných financích. Věřte, že tím ušetříte mnoho starostí, které by jednou mohly nastat.
Je sice pravdou, že ani pro jednoho z obou partnerů nemusí být úplně příjemné bavit se o financích toho druhého, ale bohužel je to nutné pokud chcete opravdu žít společně. Bohužel spolu drtivá většina párů o problémech týkající se financí začnou mluvit až v době, když se narazí na nějaký problém. To už je ale bohužel pozdě. Ne nadarmo se říká, že čím dříve, tím lépe.
láska na slámě.jpg
Pokud ještě navíc každý z páru bydlí v jiném bytě, je asi na čase rozhodnout se, do kterého bytu se sestěhujete. Samozřejmě je nutné vybírat podle toho, který byt je vhodnější. Jestliže se ale rozhodnete pro úplně nový byt, může to trvat i několik týdnů než najdete ten pravý.
Bylo by dobré si vyjasnit i to, do čeho vlastně jdete a to obzvlášť pro mladé lidi. Může se totiž jednat o nepříjemné překvapení, když se stěhují od rodičů a zjistí, co všechno musí začít platit.
Je dobré zvážit i společný účet. Nejlepší by bylo založit účet úplně nový, kam budou oba partneři posílat peníze.
Pokud uvažujete o půjčce, bylo by lepší do ní jít až po svatbě. Partner totiž sice může odejít, ale na společnou půjčku zůstanou stále oba.Pokud hledáte náramek. Ke každému vzhledu se něco hodí, od obepínajícího těla po strukturované, od manžet po řetízek chain bracelet a manžety.
Jestliže budete mít i nějaké peníze stranou pro mimořádné situace, pak věřte, že se to rozhodně vyplatí. Nikdy nevíte, kdy se vám může například pokazit mikrovlnka nebo sporák.
výpočet pojištění.jpg
Nejlepší radou pro páry, které se chtějí sestěhovat, je to, že by si měli takové bydlení vyzkoušet nanečisto. Než se pustíte do koupě nového bytu, zkuste spolu nějakou dobu vydržet ještě v bytě starém. Jedná se totiž o možnost, jak si stanovit pravidla a odhalit možné problémy, které by mohly nastat.
Určitě není dobré se do něčeho takového hnát po hlavě. Je opravdu dobré si všechno předem promyslet a vyzkoušet.