Skládací plastový kontejner na zeleninu je lepší, než dřevěné bedýnky

Také patříte k těm šťastným lidem, co vyměnili rušné velkoměsto za klid venkova? Má to něco do sebe, nejsou tu sice takové pracovní příležitosti a nákupní možnosti, ale dnes lze nakoupit v podstatě téměř všechno přes e-shopy a na venkovském pozemku s vlastní zahradou si navíc můžete vypěstovat vše, co k životu potřebujete, co se týče ovoce a zeleniny.

jahody v kbelíku

Můžete se těmito zdravými plody zásobit na celý rok, můžete být v tomto ohledu plně soběstační, a navíc můžete své zemědělské přebytky rozprodávat či darovat svým blízkým. Mít vlastní zahradu je dnes cennější, než milion na kontě, protože za peníze si nekoupíte kvalitní rajčata, okurky, jablka či melouny, pokud se bude zemědělská velkovýroba v budoucnu orientovat pouze na zisk, nikoli na kvalitu. Mnoho lidí si také dobře uvědomuje, že je lepší si připlatit za produkty od farmářů, které dobře znáte, než za anonymní dovozové plodiny, o jejichž kvalitě nevíte vůbec nic. A vypěstovat si cokoli na zahradě sami, je vždy to nejlepší, co můžete udělat, pokud nejste lemplové a není vám kvalita ovoce a zeleniny lhostejná.

sklizeň meruněk

Kvalita vašich výpěstků by však utrpěla, kdybyste je přenášeli, převáželi a skladovali v nevhodných nádobách. Na mnoha místech se stále využívají dřevěné přepravky, tzv. bedýnky, ale ty mají několik nedostatků. Za prvé se na povrchu nehoblovaného dřeva může rozmnožit plíseň a kontaminovat další plodiny v její blízkosti. Za druhé se bedýnky obtížně staví na sebe, přičemž vyšší stoh se již může zřítit. A za třetí udržet bedýnky v čistotě je velmi obtížné, ba přímo nemožné. Jakmile se zašpiní zeminou, hnilobou či plísněmi, budete potřebovat dřevo drhnout kartáčem a nasazovat desinfekční prostředky, což pak může ovlivnit i kvalitu samotné úrody.

Vsaďte raději na cenu skládacího kontejneru. Je vyroben ze zdravotně nezávadného polyetylenu, je dostatečně odolný a pevný, snadno se udržuje v čistotě pouhým oplachováním vodou či s využitím prací sody a perfektně se tyto boxy stohují na sebe do velkých výšek, aniž by tu došlo k nějakému karambolu.