Proč mít doma v záloze bublinkovou fólii

Výraz „v záloze“ je typický pro některé předměty v domácnosti a mohli bychom namátkou jmenovat třeba toaletní papír. Když vám dojde v nestřeženém okamžiku a nemáte žádný v záloze, je to docela prekérní situace. Jsou však i jiné drobnosti, které byste mohli mít v záloze uschované, ačkoli je zrovna nepotřebujete pro tyto hygienické důvody. Mezi nimi se může ocitnout i bublinková fólie 2pack.cz. K čemu se v domácnosti hodí a proč ji mít alespoň pár desítek metrů namotané v roli?

fólie, nůžky a lepenka

Balení věcí do krabic a nejen do krabic – bublinky v polyetylenové tenké fólii dělají doslova zázraky pokaždé, když se pokoušíte zabalit porcelánové talířky a hrnky, skleněné vázy, anebo třeba komponenty rozebraného nábytku. Díky vzduchovým bublinám nemůže dojít k žádnému karambolu, pokud jste důslední a balíte předměty s citem a selským rozumem. Je to mnohem lepší balicí materiál, než časopisy, které špiní a zapáchají tiskařskou barvou.

bublinková fólie

Malování bytu – ať už si do bytu pozvete malíře, nebo to svedete sami, měli byste nejprve vše zabezpečit tak, aby nic nepřišlo k úhoně, to znamená někam odnést nábytek, demontovat lustr nebo jej do něčeho zabalit, přelepit dveře a okna tenkou fólií. A jsme u toho – fólií, ale jakou? Malířské fólie bývají velmi tenké a snadno se protrhnou, to se ovšem s bublinkovou fólií nestává. Ta je pro tyto práce ideální. Můžete ji využít i na zakrytí podlahy, tam se také neprotrhne při troše opatrnosti, a tím pádem vám to pak usnadní práci s úklidem.

V přírodě – fólie se hodí i při kempování jako změkčující vrstva pod podlážkou stanu a pod spacáky a karimatkami, můžete ji mít před stanem a pokládat na ni různé předměty a můžete po ní chodit naboso, aniž byste riskovali nepříjemnosti na hrubém přírodním terénu. Hodí se vám i při posezení u táboráku jako poduška či polštářek, jemuž nevadí sem tam nějaká jiskra nebo horký uhlík. Když se fólie propálí, o nic nejde.