Pohodlné vlněné koberce také potřebují občas důkladně vyčistit

Podlahových krytin existuje několik typů a všechny bychom mohli rozdělit do dvou základních kategorií podle toho, jak vysoký komfort nám poskytují. Do první kategorie můžeme zařadit kamennou a keramickou dlažbu, plovoucí podlahu, vinyl a dřevěné parkety či palubky. Takto zhotovená podlaha bude jistě interiér patřičně zdobit, ale rozhodně nebude ideální k tomu, posadit se doprostřed místnosti, nebo si tu dokonce lehnout. Namítáte, že podlaha tu přece není od toho, abychom se po ní váleli, ale není to tak docela pravda.

fialový koberec

Na podlaze můžeme cvičit, popíjet kávu, svačit a hrát karty nebo pexeso, můžeme tu s dětmi sestavovat stavebnice, malovat po velkém papíře, hrát si s plastelínou, postavit autodráhu nebo železniční model, přesazovat pokojové rostliny, a jistě byste dovedli vyjmenovat další zábavné činnosti.

K tomu, aby byly doopravdy zábavné, potřebujeme měkkost a hebkost, a té nelze docílit ani dřevem, ani laminátem nebo kamenem. Proto má na podlahách v bytech, rodinných domech i kancelářích stále velký význam koberec.

vysavač na koberci

Jediná nevýhoda koberců – zápach a špína

Sáčkový vysavač byl skvělý vynález a ve své době usnadnil lidem spoustu práce s vyklepáváním rákoskou. Je to ale jen vysavač a jeho princip se do dnešních dnů nezměnil, i když některé vysavače nasávají nečistoty do vody, což do jisté míry zlepší čisticí proces čištění vlněných koberců https://www.wismont-cisteni.cz/.

K tomu, abyste však koberec podrobili důkladné očistě, potřebujete výkonnější stroj, protože běžný „pytlíkový“ vysavač zdaleka nevysaje vše. Musíte si koberec totiž představit jako textilii, a ty je třeba občas vyprat, vaše košile, halenky či trička také končí v automatické pračce a rozhodně by nestačilo, kdybyste je pouze vysáli vysavačem.

Koberec lze do jisté míry s nadsázkou přirovnat k ponožkám, protože po něm také obvykle v ponožkách chodíte a otíráte do jeho vláken váš pot a spolu s ním i bakterie, které jej rozkládají. Zatímco ponožky v té pračce skončí stejně, jako trička, koberec stále jen vysáváte od prachu, čímž jeho „ponožkový odér“ zůstává prakticky beze změny.