Peníze a půjčky.

Nikdo již asi nezjistí, kdy a kdo provedl finanční machinaci zvanou půjčka. Fakt je prostě ten, že je to jen prostředek pro urychlení přání. Netuším kolik procent lidí si půjčuje jen proto a kolik jen z nutnosti. Ovšem většina peněz půjček jde na auta a domy a je jedno zda se tomu říká hypotéka, nebo nějak jinak.

Mladá rodina chce auto, a ne obyčejné za pár šupů, tak si vyřídí půjčku. Nadšení nezná mezí, půjčka se zpočátku splácí, ale pak přijde dítě, nebo ztráta zaměstnání a je to tady. Nepošle se první splátka, však je to jen jedna hned pak zaplatíme obě, a kolotoč se začíná rozjíždět. Nešla-li zaplatit jedna, dvě už půjdou sotva. Dluh narůstá, společnost, která půjčila věc urguje, ale bezvýsledně. Teprve dopis, ve kterém se již hovoří o soudu a exekuci přinutí dlužníka k zamyšlení a co to? On si vezme půjčku jinou, aby zaplatil něco z té první a pokud je někdo blázen a půjčí mu zase, už z tohoto kolotoče nevysedne.

Kde nastala prvotní chyba v tomto stadiu již nikdo neposuzuje. Zda to bylo opravdu tak nutné, to auto, nebo zda nezaplacení první splátky. Ono je to už stejně jedno, tak co. A není z toho úniku.

bankovky

Jenže ono z toho úniku je a není to nic složitého. Jen to chce trpělivost. A v každém případě komunikaci s oběma věřiteli, protože u toho třetího můžete provést konsolidaci.

Že nevíte, co to cizí slovo znamená? Nevadí. Zde v tomto případě si to řekneme jednoduše. Konsolidace půjček je jejich spojení dohromady v jednou jedinou.

Tím pádem dlužník dluží pouze jedné společnosti a ne několika. Takže mu jednak odpadají starosti a jednak, a to je největší plus, zaplatí ve výsledku méně.

Kalkulace

Ne, nestane se to, že by někomu nemusel zaplatit co dluží, ale platit troje úroky a jedny to je někdy hodně velký rozdíl.

Ostatně člověk ani nemusí být v tísnivé situaci, jak popsáno výše, ale může konsolidace využít i tehdy, pokud má půjčky u více institucí. A nelze než to vřele doporučit.