My posuneme vaše podnikání

Máte slušně zavedenou firmu a celou řadu zajímavých a dobře placených zakázek. Jsou měsíce, kdy jsou vaši pracovníci zaměstnáni i o víkendech a přistupujete k vícesměnnému provozu. Bohužel však máte tu smůlu, že vaše zboží je sezónní a že vy, stejně jako celá řada dalších podnikatelů v oboru, nemáte zakázky rozloženy rovnoměrně po období celého roku. Po měsících, kdy vaše výroba fungovala na plné obrátky a často dokonce v třísměnném provozu přicházejí měsíce, ve kterých je o vaše výrobky mnohem menší zájem.

datum

Jak řešit vzniklou situaci?
Ano, můžete přistoupit k většímu propouštění zaměstnanců, ale to pro vás může představovat velký problém v budoucnu, jelikož budete muset nejen najmout, ale především zaškolit a zaučit nové pracovníky ve chvíli, kdy zakázek začne přibývat. Není tedy možné propustit všechny zručné odborníky a je třeba jim vyplácet peněžní prostředky i v době, kdy pro vás znamenají vysokou nákladovou položku. Stejně tak si nemůžete dovolit v mimosezónních měsících neplatit nájemné, nebo zálohy za energie. Částečně je možné vyřešit situaci formou krátkodobých smluv, dohod sjednávaných mimo pracovní poměr a brigádnickou výpomocí. Takový pracovník nepředstavuje vysoký náklad ve chvíli, kdy pro vás není efektivně využitou silou.

mince

V průběhu roku vám pomůžeme!
Už jste připraveni na mimosezónní měsíce a počet zaměstnanců jste snížili na opravdové minimum. Přesto vám chybí peněžní prostředky na výplaty mezd a na ostatní nutné platby. Ano, nepravidelnost v příjmech může znamenat skutečný problém. Ne však ve chvíli, kdy víte, že je tu hypotéka bez registru. Jednoduše vyřízená půjčka pro podnikatele, kteří potřebují rychle získat finanční hotovost. V mimosezonních měsících už nebudete muset odmítat větší zakázky, protože vám budou chybět peníze na nákup materiálu a na mzdy většího počtu zaměstnanců. Obraťte se s důvěrou na nás!