Jak na šití

Nitě jsou úplně všude, aniž si toho všímáte nebo si to nějak uvědomujete. Víte, že to máte vlastně i denně na sobě? Ano, tady je řeč i nitích. Nitě z oblečení jsou důležité, protože jak jinak by vám oblečení drželo dohromady? Jen si zkuste ušít tričko bez nitě. A bylo by to vůbec šití, když by u toho nebyla použitá vůbec žádná niť?

Šití mám moc ráda.

Myslím, že tady by se o tom dalo velmi pěkně polemizovat, protože šít či nešít s nití nebo bez je hodně zajímavá debata. Ale o tom se bavit nechci. Víme všichni, že nití je opravdu hodně druhů. A to nejenom jen podle barvy, ale taky podle hrubosti nebo jemnosti. Existují dokonce i plastové, takové průhledné nitě. Vůbec jsme o tom nevěděla a přišla jsem na to úplně náhodně. Moc ráda navštěvuji second handy, kde jsou velmi často kašmírové svetry. Ale většinou bohužel tam jsou dírky. Jistě asi od molů, ale nechali byste tam svetr v hodnotě třeba tři tisíc, že má na sobě dvě malé dírky? Já tedy ne. A tak jsem pak doma ještě přemýšlela, jak se dírek zbavit, respektive, jak je zacelit.

Zašívání oblečení je ekologické.

A tak jsem nakonec přišla na to, že kašmírový svetr si zaslouží další šanci se nosit. A tak jsem zašla do galanterie a žádala jsem perličky a nějakou niť, co nejde vidět. A byly u doporučeny průhledné nitě. A taky ty perličky! To byl můj naprosto dokonalý nápad. Takže jak to potom dělám? Zašiji doma dírky v kašmírovém svetru, ale nejsem švadlena, takže vzhled šití je hrozný. A proto na ten vrub našiji perličku. A svetr je jako nový! Bez nitě, která je průhledná bych byla smutná a nešťastná, ale takhle mám štěstí, že mohu kupovat i svetry s dírkou. A to platí i o dalších věcech. navíc je i prima, že si můžu s oblečením pohrát, což mě moc baví. myslím, že by to bavilo i vás, alespoň budete mít vždy originální kus oblečení. A být originální se dnes prostě nosí! Já se snažím být originální každý den.