Kvalitní zelený čaj zahrnujeme do pitného režimu

O pitném režimu se stále hovoří, ale i přes to, že máme dostatek informací, dělám spoustu chyb i nadále. Nelze spravedlivě říct, kolik šálků či litrů by měl člověk vypít přes den. A to proto, že jsme prostě a jednoduše každý jiný. Každý máme jinou váhu a jsme jinak vysocí. Někdo může mít zdravotní problémy, jiný je zdravý jako řípa. Když aktivně sportujeme, máme větší potřebu se napít. Anebo pokud trávíme své volné dny a dovolenou v přímořských státech, kde praží sluníčko a teplota nespadne pod čtyřicet stupňů přes den, je samozřejmostí, že vypijeme určitě více tekutin, než bychom spořádali doma v Čechách.

čajová plantáž

To je všechno důvod a našly by se i určitě i jiné, proč každý člověk může mít jinou potřebu pitného režimu. Nevěřte proto „chytrým radám“, které striktně určují, že máte vypít určitě dva až tři litry tekutin za den. Jak jsme zmínili na začátku článku, každý člověk je individualita, a proto má i individuální potřeby a nelze poskládat všechny lidi šmahem do jednoho pytle.

Ale co bychom měli mít stejné je to, CO pijeme. Do pitného režimu nelze zahrnovat žádné alkoholické nápoje, i když leckdo limit jednoho litru vína by splnil. Tak to v žádném případě, stejně tak nezapočítáváme kávu. Káva organismus naopak odvodňuje.

sklenice ča

Co pak máme tedy pít? Jestliže vám nedělá problém čistá voda, pak když máte kohoutkovou vodu v pořádku, pak nejlepší je pít čistou vodu. Kdo má v blízkosti přírodní studánku, dává přednost čisté pramenité vodě. Neochucené minerálky, ale střídejte jejich značky. A co můžeme mít doma všichni, je kvalitní zelený čaj sypaný anebo samozřejmě, kdo upřednostňuje zelený čaj v sáčku, pak i ten. Není na závadu. Krom toho zelený čaj působí i jako léčivý prostředek, což už objevilo lidstvo před stovkami let. Je silným zdrojem antioxidantů a podporuje tím pádem náš imunitní – leckdy nabouraný – systém.

Pijte zelené čaje, jsou zdravé a přínosné pro náš organismus.