Parametry kompresoru

Stlačený vzduch je mocný pán, který je opravdu užitečný a rozhodně se hodí v mnoha firmách. Nepodceňte jeho parametry a bude náramně sloužit.

Parametry kompresoru

Dostatečný výkon

Kompresor je zařízen, které stlačuje vzduch, jenž můžeme plně využívat ke svým účelům a velmi si tak usnadnit práci, přičemž ta bude skutečně efektivní a dobře odvedená. Ke stlačování je nutné požívat píst nebo šroubovice, protože tlak je někdy opravdu vysoký a jen tak ho do nádoby něco nestlačí. K pohonu v klasické dílně je nejlepší elektromotor, protože ten má dostatečný výkon a zároveň dobrou účinnost.

průmyslový kompresor

Stačí ho dát do zásuvky a nemusíme nic řešit, přičemž spotřeba elektřiny se nepohybuje ve vysokých částkách. Pokud tato možnost není, tak volíme dieselový typ. Je důležité, aby měl stroj dostatečný výkon a také objem vzdušníku, protože záleží také na zásobě stlačeného vzduchu, aby kompresor nemusel neustále zapínat. Pro pohodlí si u spoustě kompresorů můžeme nastavit minimální a maximální tlak, který bude automaticky udržovat. Některé mají i frekvenční měnič, jenž podle potřeby reguluje výkon.

Skvělé využití

K čemu je kompresor dobrý? Kdybychom měli vyjmenovat veškeré možné využití, tak tu budeme opravdu velmi dlouho. Je tu totiž velká výhoda, že za pomocí elektrické energie se dá vyrobit velké množství stlačeného vzduchu, který má slušnou energii. Ta se dá opravdu velmi dobře využít, kdy mnoho firem pro svou práci bezpodmínečně takový stoj potřebuje. Krásným příkladem je autolakovna, protože barva se musí hezky rozstřikovat na povrch.

vstupní filtr

Sami si můžete vyzkoušet kov natřít barvou a následně jiný nastříkat lakýrnickou pistolí s přípravky, které jsou vhodné, protože sami uvidíte, že výsledek je nesrovnatelný. Když se podíváte na nové auta, tak skutečně si můžete všimnout nádherného laku, který by se bez stlačeného vzduchu nikdy nevyrobil. Pro firemní využití, kdy je skutečně stroj namáhán je nejlepší volit osvědčené stroje, které vydrží, a proto tu máme kompresory Atmos https://piskovacky.cz/393-kompesory-vhodne-k-piskovani-lakovani-a-sopovani-prislusenstvi, jenž si neustále drží skvělé místo na trhu.