Jakou úlohu má na nejrůznějších akcích moderátor

Asi není nikdo z nás, kdo nenavštívil některou z mnoha akcí. Může jít o nejrůznější plesy, ale třeba i dětské dny či slavnosti. A je to pochopitelné, koneckonců se jedná o dobré příležitosti, jak se pobavit a seznámit se s novými lidmi. Je tedy jasné, že jsou tyto akce hojně navštěvovány.

Ovšem jen málokdo si uvědomuje, jak nezbytnou součást zde tvoří moderátor Váš kouzelník. Přeci jen, mnohdy si jeho přítomnost ani neuvědomujeme, neboť po většinu doby hraje muzika. Přesto je důležitou součástí celého procesu.

moderator1

Jistě, můžeme se ptát, zda je vůbec potřeba. Přeci jen, hudebníci zvládnout hrát sami, stejně jako se děti samy bavit. Přece není potřeba nikoho, kdo by nám říkal, co se teď bude dít, ne?

Tak to může na první pohled vypadat, avšak skutečnost je jiná. Na dobrém moderátorovi totiž z velké části závisí úspěch či neúspěch celé akce. Jeho úkolem totiž není jen oznamovat, co se bude dít dál, nýbrž především také udržovat pozornost publika a jeho náladu.

moderator2

Musí také umět vytvářet patřičnou atmosféru. Pokud například půjde na maturitním plese o tanec rodičů s dětmi, pak je pochopitelné, že není příliš na místě nějaký křik a jásání – tohle má být moment, kdy si rodič a jeho potomek uvědomují, co jeden pro druhého udělali.

Naopak zcela jinou atmosféru vyžaduje například šerpování. A je právě na moderátorovi, aby dokázal lidi dostat do patřičné nálady.

Také si musí umět v případě potřeby získat pozornost všech. A to rozhodně není snadný úkol, zvlášť pokud jsou někteří z účastníků již poněkud posíleni alkoholem. Pokud však má mít akce úspěch, musí být schopen si poradit i s takovýmito lidmi.

Je tedy jasné, proč jej na těchto akcích najdeme, i když by pro pořadatele bylo levnější, kdyby jeho služeb nevyužili. Avšak kdyby byla jejich akce propadák, pak by ztratili mnohem více. A to si rozhodně nikdo nemůže dovolit.