Co jí vlastně vegani?

Breberky - modern
</div>
<p><!--[if gte mso 9]><xml>
 <o:OfficeDocumentSettings>
  <o:AllowPNG/>
 </o:OfficeDocumentSettings>
</xml><![endif]--></p>
<p class= Co je vůbec veganství?

Životní styl. Není jen o jídle, ale také o módě či kosmetice. Skutečně stoprocentní vegani nepoužijí žádnou kosmetiku, která byla testována na zvířatech, neoblečou si žádnou kožešinu a nekoupí si kožené boty či kabelku.

 zelený džus

Narozdíl od vegetariánů, kteří si dopřejí např. jogurt nebo sklenici mléka, vegan se musí obejít i bez mléčných výrobků. Častou otázkou bývá: Co vlastně vegani jedí? {LINK} Opravdu to není jen zelený listový salát nebo klíčky. V jejich jídelníčku najdete i neskutečné množství potravin  a ingrediencí, o kterých takový ,,všežravec“ nemá ani tušení.

 staň se veganem


·         Chia semínka

Jsou především zdrojem bílkovin,ale i kvalitních sacharidů a tuků. Šalvěj hispánská je tou rostlinou, díky které si tato semínka můžeme přidávat do ovesných kaší nebo si z nich udělat jednoduše třeba puding.


·         Lahůdkové droždí

Díky němu vegani mohou dosáhnout chuti klasických vajíček. Obsahují velké množství chromu. Díky němu se nedostavuje tak často chuť na sladké.


·         Batáty

Jinak také sladké brambory mají svůj původ v Americe. Lze je připravit na spousty různých způsobů. Fantazii se meze nekladou. Můžete z nich vytvořit např. hranolky, kaši nebo třeba zapéct.


·         Avokádo

Avokádo není zelenina, jak se mnozí mylně domnívají. Jedná se o ovoce, které ale ovocně rozhodně nechutná. Samo o sobě je spíše bez chuti a jeho dochucení je proto nutné věnovat alespoň trochu pozornosti.
krájené ovoce


·         Konopná semínka

Obsahují všechny složky, jejichž každodenní příjem je v životě člověka důležitý. Především proto by měly tvořit součást veganského jídelníčku. Dají se koupit loupaná i neloupaná a jejich chuť silně připomíná chuť oříšků.


·         Kombucha

Byla přivezena z východní Asie a dnes není problém ji koupit v obchodě jako perlivý kvašený nápoj. Pokud se na to cítíte a houbu si seženete, můžete se pokusit jej vyrobit i doma.


Jak vidíte, veganství tedy není jen o obilných klíčkách, ovoci a zelenině. Vegani se setkávají i se spoustou zajímavých nových chutí.

Co jí vlastně vegani?
4 (80%)4