Co jí vlastně vegani?

970x310bamboolik2018-1514655846.jpg


Co je vůbec veganství?

Životní styl. Není jen o jídle, ale také o módě či kosmetice. Skutečně stoprocentní vegani nepoužijí žádnou kosmetiku, která byla testována na zvířatech, neoblečou si žádnou kožešinu a nekoupí si kožené boty či kabelku.

 zelený džus

Narozdíl od vegetariánů, kteří si dopřejí např. jogurt nebo sklenici mléka, vegan se musí obejít i bez mléčných výrobků. Častou otázkou bývá: Co vlastně vegani jedí? https://witex.cz/lide-se-najedi-a-koza-zustane-cela Opravdu to není jen zelený listový salát nebo klíčky. V jejich jídelníčku najdete i neskutečné množství potravin  a ingrediencí, o kterých takový ,,všežravec“ nemá ani tušení.

 staň se veganem


·         Chia semínka

Jsou především zdrojem bílkovin,ale i kvalitních sacharidů a tuků. Šalvěj hispánská je tou rostlinou, díky které si tato semínka můžeme přidávat do ovesných kaší nebo si z nich udělat jednoduše třeba puding.


·         Lahůdkové droždí

Díky němu vegani mohou dosáhnout chuti klasických vajíček. Obsahují velké množství chromu. Díky němu se nedostavuje tak často chuť na sladké.


·         Batáty

Jinak také sladké brambory mají svůj původ v Americe. Lze je připravit na spousty různých způsobů. Fantazii se meze nekladou. Můžete z nich vytvořit např. hranolky, kaši nebo třeba zapéct.


·         Avokádo

Avokádo není zelenina, jak se mnozí mylně domnívají. Jedná se o ovoce, které ale ovocně rozhodně nechutná. Samo o sobě je spíše bez chuti a jeho dochucení je proto nutné věnovat alespoň trochu pozornosti.
krájené ovoce


·         Konopná semínka

Obsahují všechny složky, jejichž každodenní příjem je v životě člověka důležitý. Především proto by měly tvořit součást veganského jídelníčku. Dají se koupit loupaná i neloupaná a jejich chuť silně připomíná chuť oříšků.


·         Kombucha

Byla přivezena z východní Asie a dnes není problém ji koupit v obchodě jako perlivý kvašený nápoj. Pokud se na to cítíte a houbu si seženete, můžete se pokusit jej vyrobit i doma.


Jak vidíte, veganství tedy není jen o obilných klíčkách, ovoci a zelenině. Vegani se setkávají i se spoustou zajímavých nových chutí.

Breberky - modern
</div>

<p><!--[if gte mso 9]><xml>
 <w:WordDocument>
 <w:View>Normal</w:View>
 <w:Zoom>0</w:Zoom>
 <w:TrackMoves/>
 <w:TrackFormatting/>
 <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone>
 <w:PunctuationKerning/>
 <w:ValidateAgainstSchemas/>
 <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid>
 <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent>
 <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText>
 <w:DoNotPromoteQF/>
 <w:LidThemeOther>CS</w:LidThemeOther>
 <w:LidThemeAsian>X-NONE</w:LidThemeAsian>
 <w:LidThemeComplexScript>X-NONE</w:LidThemeComplexScript>
 <w:Compatibility>
  <w:BreakWrappedTables/>
  <w:SnapToGridInCell/>
  <w:WrapTextWithPunct/>
  <w:UseAsianBreakRules/>
  <w:DontGrowAutofit/>
  <w:SplitPgBreakAndParaMark/>
  <w:EnableOpenTypeKerning/>
  <w:DontFlipMirrorIndents/>
  <w:OverrideTableStyleHps/>
 </w:Compatibility>
 <m:mathPr>
  <m:mathFont m:val=

Co jí vlastně vegani?
Ohodnoťte příspěvek